Brak czucia w kroczu po porodzie

Coraz więcej pań, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Sprzęt do treningu przy nietrzymaniu moczu

Do niedawna był to temat tabu i mało która z pań decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć bardzo szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym lepiej, ponieważ ćwiczenia zapewniają w owym czasie poprawniejsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle ważną kwestią są też treningi oddechowe, jakie należy w następnej kolejności jak z reguły powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona powrócić do normy i czuć się poprawnie. Wiele pacjentek twierdzi, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź też dolegliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*