Dobra restauracja włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu możliwości, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie dania

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. mięso sezonowane Kraków Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, tortellini, ravioli i liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*