nowa restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące oraz nie jest drogie. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi degustują rzadsze potrawy takie jak canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się też mniej znane dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz potrawy z różnych zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja we włoskim stylu bez wyjątku powinien obejmować również aperitiff. Odrobina alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. jemy w restauracji Najbardziej popularne wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroką kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*